Rss

Fakro – rozwój, innowacja, odpowiedzialność, entuzjam

Fakro – rozwój, innowacja, odpowiedzialność, entuzjam

Wykańczając lub remontując dom chcemy, aby wszystko było perfekcyjne. W końcu to właśnie w tej przestrzeni spędzimy co najmniej kilka najbliższych lat. Wybór okien dachowych należy do jednej z tych trudniejszych decyzji. Dziś przedstawiamy Fakro okna dachowe, gdyż według nas jest to najlepsza z dostępnych na rynku opcji.
Zacznijmy od tego, że firma Fakro okna dachowe tworzy już od ponad 25 lat. Oficjalnie swoją karierę rozpoczęła w styczniu 1991 roku, jednak plany jej stworzenia siedziały w głowie Ryszarda Florka – jej założyciela, już dawno. Będąc małym chłopcem bawił się na strychu, do którego docierały jedynie nieliczne promienie słoneczne, miało to miejsce już w latach sześćdziesiątych. Od tamtego dnia mężczyzna nie pozbył się myśli o stworzeniu firmy zajmującej się produkcją okien dachowych. Wręcz przeciwnie, nieustannie dążył do tego, by swoje marzenia zrealizować i z dzisiejszej perspektywy można śmiało stwierdzić, że udało mu się to w stu procentach. Liczący początkowo kilka osób zakład przekształcił się w ogromną, znaną na całym świecie firmę. Aktualnie znana jest ona niemalże na całym świecie.
Fakro okna cieszą się sympatią ludzi w ponad pięćdziesięciu krajach porozrzucanych po całym globie.
Firma Fakro stawia na cztery kwestie. Pierwszą z nich jest rozwój. Od 1991 roku bardzo dynamicznie się rozwija. Śledzi trendy, podąża za innowacyjnymi rozwiązaniami, wszystko po to, aby móc zapewnić swoim klientom najlepsze rozwiązania. Fakro okna to nie jedyne produkty w ofercie firmy, nieustannie poszerza swój asortyment, by sprostać potrzebom jak najliczniejszego i wymagającego grona odbiorców. Kolejną kwestią jest innowacyjność. Firma posiada własny ośrodek badawczo-rozwojowy. Nad innowacyjnymi rozwiązaniami pracuje zacne grono inżynierów, a firma ciągle generuje nowe zgłoszenia patentowe. Fakro okna, są wspierane innowacyjnymi systemami i technologiami. Odpowiedzialność. Mamy tutaj do czynienia z poczuciem odpowiedzialności za biznes, klientów, pracowników, kontrahentów, a także o środowisko naturalne. Ostatnią z kwestii jest entuzjazm. Zespół firmy to ludzie dla których praca nie jest smutnym obowiązkiem lecz pasją. Wykazują kreatywne i pełne radości podejście do tematu, dzięki temu rozwój firmy jest tak dynamiczny. Głowy pełne pomysłów rzucają dobrą perspektywę na przyszłość. Jak widać, firma Fakro konsekwentnie i sukcesywnie spełnia swoje założenia. Świadczą o tym chociażby liczne nagrody i wyróżnienia, należą do nich: Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Godło promocyjne Teraz Polska, Wybitny polski eksporter, Budowlana Marka Roku 2016, Wyróżnienie Jubileuszowe Teraz Polska, Jubileuszowy Orzeł Polskiej Stolarki, Firma Rodzinna Roku 2016, Nagroda Red Dot Design, Laureat Top Design Award 2016, TopBuilder, Tytuł Budowlanej Firmy Roku 2015, Tytuł Business Superbrands 2015/2016, Budowlana marka roku 2015, Dwa Złote Medale MTP, Laureat konkursu Dobry Wzór, Tytuł Eksperta Stolarki Budowlane, Tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia Wolności RP, Laureat „Krakowski Dukat”, Valencia 2014, Laureat „Filary Polskiej Gospodarki” oraz I miejsca w plebiscycie Puls Biznesu. To tylko kilka nagród z całej kolekcji, jaką szczyci się firma Fakro okna te muszą więc być po prostu doskonałe.